Jakość tworzenia

Firma Robers, której założycielami są Monika i Alfred Robers, powstała w 1964 roku. Od tej pory produkuje oryginalne oprawy i lampy ogrodowe. Firma zatrudnia ponad 60 pracowników. Wszyscy są wykwalifikowanymi rzemieślnikami, a większość z nich została specjalistycznie przeszkolona w zakresie kowalstwa, metaloplastyki oraz ślusarstwa. Priorytetem manufaktury jest jakość i szlachetny design. Wszystkie produkty oświetleniowe i akcesoria z kutego żelaza wykonywane są w całości ręcznie. Oprócz standardowych produktów, które obejmują oświetlenie ulic, wnętrz domów oraz lamp ogrodowych, firma specjalizuje się w wykonywaniu projektów na zamówienie, a także w rekonstrukcji wyposażenia oświetleniowego minionych epok. Przedsiębiorstwo w Suedlohn w Niemczech skupia pod jednym dachem wytwarzanie wszystkich elementów metalowych, produkcję wyposażenia elektrycznego oraz pokrywania wyrobów przeróżnymi powłokami zabezpieczającymi, wykorzystując do tego bardzo bogaty park maszynowy. Wszystkie klosze do opraw zewnętrznych i wewnętrznych wykonywane są z dwóch rodzajów szkła: dmuchanego oraz uzyskiwanego specjalnie dla Robers-a w efekcie kosztownego procesu rękodzielniczego. Do produkcji używane są najwyższej klasy materiały, tj.: aluminium odporne na działanie wody morskiej, żeliwo, stal oraz miedź galwanizowaną ogniwo. Części metalowe, elementy elektryczne oraz formy konserwacji spełniają najwyższe standardy techniczne, potwierdzone testami przeprowadzanymi według obowiązujących rygorystycznych norm, zgodnych są z wymogami Unii Europejskiej. Cały proces produkcji odbywa się wewnątrz firmy. To tutaj rodzą się pierwsze pomysły, tutaj nabierają realnych kształtów i otrzymują ostateczną formę, drobiazgowo wypracowaną przez rzemieślników. Dzięki centralizacji produkcji i dużej elastyczności artyści manufaktury Robers często współpracują z klientami indywidualnymi, tworząc nierzadko oryginalne i zaskakujące projekty na specjalne zamówienie.

Nasza historia

Manufaktura Robers posiada w swoim dorobku wiele istotnych projektów i przedsięwzięć. Oprócz oświetlania prywatnych rezydencji i pałaców, rodzinna firma Państwa Robers stworzyła bajkową iluminację świetlną Disneylandu w Paryżu i Hong Kongu. Ich wzornictwo ozdabia najbardziej znane miejsca w Europie i na świecie. Pierwszym poważnym zadaniem Robersa było zaprojektowanie i zaaranżowanie układu oświetleniowego na budynku Opery we Frankfurcie oraz otaczających ją placach i ulicach. To przedsięwzięcie umocniło pozycję firmy i dało jej czołowe miejsce wśród producentów lamp zewnętrznych. Kolejne duże oferty były już tylko kwestią czasu. Latarnie wzdłuż kanałów w Wenecji, efektowne oświetlenie Ratusza w Hamburgu, projekt i aranżacja układu lamp na głównych ulicach Duesseldorfu czy Berlina, wszystko to jest zasługą tego jakże prężnie działającego przedsiębiorstwa. Wyroby Robersa rozświetlają również Kreml, Singapure River oraz Warner Brother Movie World w Madrycie. Dla każdego z tych miejsc stworzono unikatowe wzory i kształty lamp, nawiązujące do ich klimatu, kultury i wyjątkowego otoczenia. Przykładem mogą być latarnie stojące nad brzegiem Singapure River, nadające tej części miasta niepowtarzalnego charakteru. Detale oryginalnych w stylistyce latarni przypominają swą formą tradycyjne ozdoby ogrodów wschodu. Natomiast specjalnie dla Arabii Saudyjskiej stworzono unikatowe latarnie „znicze”, będące swoistym połączeniem orientalnej tradycji z nowoczesnym designem.

Nasze projekty

Lampy ogrodowe firmy Robers, dzięki swemu szlachetnemu i ciekawemu wzornictwu mogą zmienić ogród w miejsce o niepowtarzalnej atmosferze – enklawę rozmyślań i wypoczynku. Klasyczny design patynowanych latarni umieszczonych wśród niedbale rosnących krzewów, czy też inspirowane naturą, lampy kwiaty, wyłaniające się spośród kwitnących roślin nadadzą otaczającej nas przestrzeni jedyny w swym rodzaju, baśniowy charakter. Ogród stanie się przyjazny i oryginalny, a panująca tu atmosfera sprawi, że będzie to ulubione miejsce wszystkich domowników. Również niewielka lampka ustawiona na pokrytym mchem kamieniu, jak i lampiony oświetlające oczko wodne będą elegancką ozdobą naszego ogrodu. To właśnie produkty rodzinnej formy państwa Robers mogą nadać parkom, starodrzewom czy małym działkom tajemniczości oraz niepowtarzalnego klimatu. Wśród lamp i lampek produkowanych w Suedlohn nie sposób nie znaleźć wzoru spełniającego nasze oczekiwania. Zarówno klasyczne wyroby jak i nowoczesne projekty manufaktury Robers pozwolą stworzyć ogród niebanalny i intrygujący.

Zobacz ofertę firmy Robers