O firmie Le Porcellane

Intuicja i doświadczenie. Czystość białej porcelany. Pasja do jednego z najszlachetniejszych rzemieślników. Szacunek dla tradycji. Le Porcellane jest maksymalnym wyrazem tej harmonijnej równowagi, poprzez którą wyraża swoje powołanie do włoskiej doskonałości.

Przez ponad 70 lat wprawne ręce ożywiały cenne osiągnięcia, te same, które umożliwiły jego afirmację na całym świecie.

Założona we Florencji w 1948 roku, Le Porcellane została z czasem wzbogacona o nowe kształty i dekoracje zarówno do domu, jak i oświetlenia. Faliste, podstawowe kształty wywodzące się z namacalnej pasji do surowca, eksperymentowania i badań. Dekoracje z 24-karatowego złota lub platyny, które sprawiają, że każdy przedmiot jest cenny i niepowtarzalny.

Fascynujące kolekcje wynikające ze znajomości i zrozumienia ciągłego poszukiwania doskonałości, synonimu najprawdziwszego rękodzieła we Włoszech.

Nasza historia

Chociaż możliwości personalizacji są nieskończone, surowiec jest jeden: najcenniejsza porcelana gotowana na ?wysokim ogniu? w starożytnej tradycji florenckiej przyczynia się do tworzenia ekskluzywnych przedmiotów, które wytrzymują próby czasu.

Maksymalna ekspresja sztuki, która nadaje formę niekończącym się pomysłom, od najbardziej klasycznych po najbardziej rewolucyjne, w których łączy się odwieczna rzemieślnicza wiedza i wyjątkowa jakość ręcznej produkcji. Podsumowując, historia utkana z ponadczasową elegancją.

Nasze projekty

Le Porcellane to doskonała synteza starożytnej wiedzy i innowacyjnego myślenia. Marka, w której elegancja przeszłości zostaje w przemyślany sposób zinterpretowana zgodnie ze współczesnymi tendencjami.

Nowe inspiracje oświetlone stylem i wyrafinowaniem, które są esencją Marki zdefiniowanej przez patrzenie poza nią. Współczesne, klasyczne, geometryczne, a także minimalistyczne. Tutaj ponadczasowe formy nabierają nowego życia, nie tracąc przy tym duszy.

Każdy obiekt tworzony jest tak, by współgrał z wytwornym wystrojem – nie tylko wytwornych rezydencji, ale także prestiżowych hoteli, kurortów czy ekskluzywnych superjachtów. Dusza Le Porcellane tkwi w wyrafinowanych, zbadanych szczegółach, dzięki czemu jest rzecznikiem eleganckiego eklektyzmu na całym świecie. Produkcja Kiedy najcenniejsza porcelana spotyka się ze starożytną mądrością włoskiego rzemiosła, rodzi się coś niezwykłego.

Zobacz ofertę firmy Le Porcellane